• ФОП ВЕРБЯНИЙ Р.І.
  • ПП Вапнобуд Черкаси
  • вул. Громова (Максима Залізняка), 188
ГОЛОВНА СТОРІНКА
  • (067) 502-95-50
  • (0472) 510-700
  • vapno.ck.ua@gmail.com

Сажа (технічний вуглець). Vapno.ck.ua


Сажа (технічний вуглець)Сажа (технічний вуглець):

Са́жа або технічний вуглець — порошкоподібний залишок від неповного окиснення вуглецевмісних речовин.

Загальний опис

Сажа складається переважно з аморфного вуглецю. Сажа — аморфний вуглець, продукт неповного згоряння чи термічного розкладання вуглеводнів в неконтрольованих умовах. У великих кількостях її використовують для приготування чорної фарби в поліграфічній і лакофарбовій промисловості. У Франції за часів Карла II виготовляли ваксу з використанням сажі.

Термін «сажа» іноді неточно застосовують для найменування вуглецевого продукту — технічного вуглецю, виробленого в промислових масштабах для наповнення гум та інших пластичних мас.

Різновиди

За способом виробництва сажі ділять на три групи: канальні, пічні та термічні.

Канальні (дифузійні) сажі отримують при неповному спалюванні природного газу або його суміші з маслом (наприклад, антраценовим), в так званих горілчаних камерах, обладнаних щілинними пальниками. Усередині камер розташовані охолоджувальні поверхні, на яких сажа осідає з дифузійного полум'я.

Пічні сажі отримують при неповному спалюванні масла, природного газу або їх суміші в факелі, створюваному спеціальним пристроєм в реакторах (печах). Сажа у вигляді аерозолю виноситься з реактора продуктами згоряння, і вловлюється спеціальними фільтрами.

Термічні сажі отримують в спеціальних реакторах при термічному розкладанні природного газу без доступу повітря. Сажа входить в категорію частинок, небезпечних для легень, так як частинки менше п'яти мікрометрів в діаметрі не відфільтровуються у верхніх дихальних шляхах. Дим від дизельних двигунів, що складається в основному із сажі, вважається особливо небезпечним через те, що його частинки призводять до раку.

Лампова сажа. Сажа, що отримується при неповному згоранні багатого на ароматику палива, яке згорає на плоских подах печей. Характеризується широким розподілом за розмірами частинок.

Використання

Сажу використовують як:

1.Наповнювач для гуми й пластмас, 

2.Пігмент для друкарської фарби,

3. Виробництва туші для малювання.

 партнеры создание сайта - leva.l-tochka.com.ua Пропонуємо купити Сажа (технічний вуглець) в Черкасах, ФОП ВЕРБЯНИЙ Р.І. © 2018