• ФОП ВЕРБЯНИЙ Р.І.
  • ПП Вапнобуд Черкаси
  • вул. Громова (Максима Залізняка), 188
ГОЛОВНА СТОРІНКА
  • (067) 502-95-50
  • (0472) 510-700
  • vapno.ck.ua@gmail.com

Крейда ММ-3. Vapno.ck.ua


Крейда ММ-3Крейда ММ-3:

Крейда — осадова напівзв'язна маса, малозцементована гірська карбонатна порода, що на 90-99 % представлена кальцитом, який складається з кальцитових залишків морських планктонічних водоростей та дрібних частинок черепашок найпростіших організмів. Утворюється на дні морів, внаслідок нагромадження органічних решток (переважно черепашок) і осадження СаСО3 з морської води.

Загальний опис крейди:

Колір крейда має білий. Крейда містить значно менше домішок і значно м'якша за вапняк. Розглядаючи порошок крейди під мікроскопом, можна легко спостерігати окремі дрібнесенькі черепашки.Виділяють також крейду бріансонську (стеарит), іспанську (стеарит), озерну (гажа), французьку (тальк), червону (суміш гематиту з глиною) та інш. Крейда зустрічається в багатьох місцях і утворює великі поклади. Крейду виробляють на Донбасі, у Придніпров'ї, Придністров'ї та в інших районах України.

 Склад крейди

Умовно вважається, що хімічна формула крейди відповідає формулі карбонату кальцію СаСО3. Однак реальний склад крейди відрізняється від складу кальцієвої солі вугільної кислоти.
Власне окису кальцію в мінералі близько половина: концентрація СаО коливається від 47% до 55%. Чимало в крейді і вуглекислого газу, знаходиться в зв'язаному стані. СО2 – до 43%!
Оксид магнію MgO може доходити до 2% від загальної маси крейди. Включення кварцу SiO2 зазвичай не занадто значні, але в цілому обов'язкові, і можуть досягати 6%-ної концентрації. Щільність крейди з високим вмістом кремнію більше звичайного.
Дещо менше у складі крейди оксиду алюмінію Al2O3 – не більше 4%. Різноманітні оксиди заліза рідко перевищують напіввідсотковий поріг концентрації, однак саме вони забарвлюють крейду в червоний колір досить часто. 

Застосування крейди

Як самостійний будівельний матеріал крейда застосовується тільки в якості сировини для виробництва крейдяних фарб. Вийшла з масового вживання півстоліття тому, побілка приміщень колоїдним розчином чистої або кольорової крейди сьогодні майже не проводиться.
Як розчин камінь крейда неспроможний – хоча приміщення, відриті в крейдяних масивах, століттями зберігають придатність для життя. Мала твердість крейди дає можливість поступової виїмки каменю без масштабних руйнувань масиву.
У будівельній індустрії застосування крейди росте та шириться. Виробництво цементу і скла без крейди практично неможливо! Необхідна крейда  для легкої промисловості, та органічної хімії. Фарби та гума, гігієнічні товари та добрива для ґрунтів, комбікорми та парфумерні композиції виробляються з використанням крейди.партнеры создание сайта - leva.l-tochka.com.ua Пропонуємо купити Крейда ММ-3 в Черкасах, ФОП ВЕРБЯНИЙ Р.І. © 2018